Податковий консалтинг

Як компанія може оптимізувати обрахунок податків

Основна мета створення та функціонування будь-якого бізнесу – це отримання прибутку. І на досягнення цієї мети направляються усі зусилля та ресурси компанії. При цьому на формування остаточного прибутку (результату діяльності компанії) суттєвий вплив має оподаткування. Адже остаточний фінансовий результат залежить не лише від генерування доходів, але й від мінімізації витрат (в тому числі і податкова оптимізація).
Обрахунок податків/зборів компанії не повинен викликати труднощів. Є встановлені законодавством певні правила та ставки, на підставі яких визначаються суми податків до сплати в бюджет. Однак, на практиці у компаній можуть виникати деякі труднощі, серед яких:

  1. Визначення компанією значно більшої бази оподаткування, ніж потрібно. Податкове законодавство містить багато особливостей, винятків та спеціальних правил при визначенні бази оподаткування тим чи іншим податком. А отже, недосконале знання усіх цих нюансів може призвести до визначення компанією набагато більшої бази оподаткування, ніж це можна було б зробити, наприклад, використовуючи:
  • законні методами оптимізації оподаткування,
  • передбачені законодавством пільги щодо певних операцій/видів доходів,
  • планування (оптимальний розподіл) грошових потоків та нарахованих доходів/витрат між різними звітними періодами.
  1. Несвоєчасне відслідковування законодавчих змін. Українське податкове законодавство постійно оновлюється: певні норми видаляються, доповнюються та/або змінюються. Нерідко такі зміни носять доволі кардинальний характер – механізм та правила визначення податкових зобов’язань можуть змінюватися досить суттєво. Відповідно, якщо вчасно не відслідковувати такі законодавчі зміни, це також може призводити до того, що компанія визначить базу оподаткування  розмірі, більшому, ніж передбачено законодавством. І це матиме негативний фінансовий вплив на результати діяльності компанії.
  2. Штрафні санкції за порушення (недотримання/неповне дотримання) чинного податкового законодавства. В деяких випадках штрафи можуть доходити до 200% від заниження податкового зобов’язання або 300-кратного розміру прожиткового мінімуму працездатної особи.

Як запобігти додатковим фінансовим витратам

Як відомо, керівник компанії несе не тільки адміністративну, а й кримінальну відповідальність за порушення податкового законодавства. Ступінь «занурення» керівника у вирішення щоденних управлінських питань не дає йому змоги виділити достатньо часу на контроль та перевірку податкових звітів, які він регулярно має підписувати.

Якщо власник компанії дійсно хоче отримати від її діяльності максимальний прибуток та убезпечити себе від адміністративної та кримінальної відповідальності за ненавмисне порушення податкового законодавства, він має періодично звертатися до зовнішнього податкового консультанта. Мета цієї процедури – як тестування існуючої системи податкового обліку на предмет виявлення можливих помилок та «прихованих» резервів», так і отримання інформації стосовно якості роботи своєї бухгалтерської служби.

Наш досвід та підходи до оптимізації податкових ризиків

Спеціалісти UHY Prostir протягом 15 років регулярно надають компаніям із різних сфер бізнесу послуги з податкового консалтингу, зокрема в оптимізації оподаткування. Це дає нам змогу накопичити значний досвід в практичному застосуванні усіх аспектів податкового законодавства.

Окрім цього, в нашій компанії функціонує надійна система забезпечення працівників доступом до необхідних  інформаційно-аналітичних систем, щоб отримувати оперативну інформацію про зміни податкового законодавства, судову практику. Таким чином, ми гарантуємо практичні поради стосовно оптимізації податків в вашій компанії та мінімізації можливих податкових ризиків.

Залишити заявку





    Контакти

    м. Київ, вул. Васильківська 14,
    БЦ “STEND”, оф. 315