Брендинг авто компанії

4 min read

Якщо Ваша компанія має корпоративні автомобілі, напевне у Вас виникала думка зробити брендинг автомобіля, тобто розмістити на ньому зображення або написи, які б ідентифікували та вирізняли Вашу компанію, або продукцію чи послуги, які Ви виробляєте.

На що ж треба звернути увагу, перш ніж замовляти відповідні наліпки та розміщувати їх на авто?

Перш за все, потрібно звернути увагу на права інтелектуальної власності.

ТМ

Якщо Ви маєте зареєстрований на Вашу компанію знак для товарів та послуг (ТМ), то звісно особливо перейматися немає про що. Якщо ж Ви представляєте інтереси інших партнерських компаній/організацій, або засновників, які мають зареєстровану ТМ, то Ваша компанія повинна офіційно отримати права використовувати зареєстровану ТМ згідно ліцензійного Договору.

Комерційне найменування

Безпосередньо право інтелектуальної власності на комерційне найменування або правова охорона, надається комерційному найменуванню, якщо воно дає можливість вирізнити одну особу з-поміж інших та не вводить в оману споживачів щодо справжньої її діяльності. Комерційне найменування виникає з моменту його першого використання, що може по факту бути тотожнім з реєстрацією компанії (для юридичних осіб), та не вимагає якоїсь обов’язкової реєстрації, як торговельна марка. Тож Ви можете сміливо зображувати на авто компанії комерційне найменування.

По друге, потрібно проаналізувати, чи не порушує наліпка на авто законодавство про рекламу.

Відповідно до абз. 12 ст. 1 Закону України «Про рекламу» реклама на транспорті – реклама, що розміщується на території підприємств транспорту загального користування, метрополітену, зовнішній та внутрішній поверхнях транспортних засобів та споруд підприємств транспорту загального користування і метрополітену.

Чи потрібне офіційне погодження з будь-якими органами для розміщення реклами на авто?

Ч. 1 ст. 18 Закону про рекламу передбачає, що погоджувати розміщення реклами на транспорті потрібно лише з власниками об’єктів транспорту або уповноваженими ними органами (особами). При цьому забороняється втручання в форму та зміст реклами на авто, а погоджується лише сам факт розміщення реклами на авто.

Тобто, у разі якщо власником авто є Ваша компанія, то узгоджувати розміщення реклами з будь-ким не потрібно. Якщо ж Ви використовуєте орендовані авто, то маєте погодити її розміщення з власником орендованих авто.

Особливі вимоги до змісту реклами (наліпок) на авто

Ч. 2 ст. 18 Закону про рекламу передбачає необхідність дотримуватися вимогам безпеки та правил дорожнього руху при розміщення реклами на авто.

При цьому законом забороняється розміщення на авто наступної реклами:

реклами, яка повторює чи імітує кольорографічні схеми спеціальних та оперативних транспортних засобів;
реклами із нанесенням світлоповертаючих матеріалів;
реклами, яка супроводжується звуковими чи світловими сигналами;
розміщувати рекламу на скляних (прозорих) поверхнях транспортних засобів, за винятком випадків, коли для цього використовуються матеріали, які забезпечують безперешкодний огляд з салону транспортного засобу.
Якщо наліпки на авто містять рекламу алкоголюВідповідно до ч. 2 ст. 22 Закону про рекламу реклама алкоголю і знаків для товарів і послуг, під якими випускається алкоголь, забороняється, на зовнішніх та внутрішніх поверхнях транспортних засобів загального користування та метрополітену.Якщо брендинг авто шляхом розміщення реклами алкогольних напоїв буде здійснюватися на приватному автомобілі, що належить компанії, прямої заборони рекламувати алкогольні напої шляхом брендингу на приватних автомобілях у законодавстві не встановлено.Однак, звертаємо Вашу увагу, що обов’язковим при цьому є розміщення попередження “Надмірне споживання алкоголю шкідливе для вашого здоров’я”, що має займати не менше 15 відсотків площі (обсягу) всієї реклами і написано чорним кольором на білому фоні (ч. 7 ст. 22 Закону про рекламу).

Чи можуть правоохоронні органи чи органи поліції при зупинці автомобіля вимагати надання будь-яких документів щодо розміщення реклами на автомобілях?

Якщо при розміщення рекламі на Вашому авто дотримано всі вимоги безпеки і правила дорожнього руху, то ч.3 ст.18 Закону про рекламу чітко забороняє вимагати від власників транспортних засобів будь-яких дозволів, погоджень, інших документів щодо розміщення реклами. То ж ніхто не має права вимагати від Вас надання будь-яких погоджень на розміщену рекламу на авто.

Директор Юридичного напрямку
Петрухіна Ольга

Поділитися:

Інші новини

Меню