Підприємницький рахунок ФОП

Особистий та підприємницький рахунок ФОП: як правильно користуватись

7 min read

Які види банківських рахунків існують

Згідно із Інструкцією НБУ № 492 банки мають право відкривати фізичним та юридичним особам поточний, вкладний (депозитний) рахунок та рахунок умовного зберігання (ескроу).

Нас цікавить саме поточний рахунок.

Що ж таке поточний рахунок ФОП

Простими словами кажучи, це основний розрахунковий рахунок, на який надходять оплати від покупців та з якого здійснюються всі витрати, що стосуються підприємницької діяльності.

Поточний рахунок може бути:

  • гривневим
  • валютним
  • мультивалютним (коли на одному рахунку обліковуються як гривні, так і іноземна валюта).

До поточного рахунку може бути прив’язана картка, корпоративна картка чи картка «ключ до рахунку». Якщо є картка до рахунку, то нею простіше розраховуватися, знімати гроші для підприємницьких витрат. Це зручно. До того ж, покупці можуть оплачувати товари/послуги на картку.

Вам не потрібно повідомляти податкову про відкриття підприємницького рахунку, банки самостійно передають цю інформацію податковим органам.

Особистий та підприємницький рахунки: чи можна користуватись особистою карткою для потреб ФОП та навпаки

Чи може покупець оплатити товари/послуги на особистий рахунок ФОПа

Податківці мають чітку позицію щодо цього питання. Вони проти отримання підприємницького доходу на особисті рахунки. І навіть якщо ви отримали дохід на особисту картку та перевели цю суму на рахунок ФОП, майте на увазі, що така схема роботи ніде не прописана, і перевіряючі обов’язково звернуть на це увагу у разі перевірки. Тобто дохід від підприємницької діяльності отримуємо лише на рахунок ФОП.

Чи може ФОП витрачати гроші зі свого підприємницького рахунку на особисті потреби

Підприємці мають витрачати гроші із своїх рахунків ФОП на витрати, пов’язані із здійсненням їхньої підприємницької діяльності, а особисті витрати оплачувати з особистих рахунків. Тому, якщо хочете використовувати дохід на власний розсуд, тобто здійснювати особисті витрати, перерахуйте кошти з підприємницького рахунку на особистий.

Чи може ФОП сплачувати податки з особистої картки або готівкою

Податківці кажуть, що податки та збори ФОП може оплачувати і зі своєї особистої картки або готівкою через касу банку (ЗІР, підкатегорія 129.04). Це буде цікаво для тих, хто працює лише з готівкою. Для цілей сплати податків не обов’язково відкривати поточний рахунок у банку.

Як вивести кошти з рахунку ФОП

Є кілька способів, як це можна зробити:

  1. Зняти гроші через касу банку. Враховуйте, що буде комісія за зняття готівки. Також майте на увазі, що операції з готівкою понад 400 тис. грн. потрапляють під фінмоніторинг.
  2. Перевести кошти із підприємницького рахунку на особистий.

Коротеньке на 7 хв та корисне відео про РРО для ФОП у 2022 році та можливі штрафи можна переглянути на нашому youtube-каналі “Бізнесуй”.

Що потрібно врахувати при відкритті валютного рахунку для ФОП

Якщо ви плануєте працювати з валютою, тоді необхідно відкрити валютний рахунок у тій валюті, яку будете використовувати. Банківські реквізити для оплати валютних платежів дещо відрізняються від гривневих, а тому актуальні реквізити треба уточнити у банку.
Якщо на ваш валютний рахунок надходять кошти від покупців у валюті, будьте готові, що банк може запросити у вас підтвердження валютного платежу. Але не лякайтесь 🙂 Це стандартна процедура. Для надання підтвердження вам достатньо направити у банк копії документів у електронному вигляді (лист про зарахування коштів у довільній формі, інвойс/договір або ін.)

Чи може ФОП переказувати гроші з підприємницького валютного рахунку на особистий

При роботі з валютою ФОП має знати, що згідно із п.113 Положення НБУ № 5 йому заборонено переказувати гроші з підприємницького валютного рахунку на свій особистий валютний рахунок.

Чи може ФОП зняти валютну готівку зі свого підприємницького рахунку

ФОП із свого валютного рахунку не може зняти валютну готівку напряму. Для цього потрібно спочатку продати валюту у визначений банком для таких операцій час та почекати, коли зарахується гривня від продажу валюти, і лише тоді можна розпоряджатися цими коштами.

Що таке рахунок IBAN та для чого він потрібен

У вас просять надіслати свої банківські реквізити зі вказанням IBAN, а ви не знаєте, що це таке і де його шукати?

Все просто, IBAN (International Bank Account Number) – це міжнародний номер банківського рахунку. Його ввели у користування, щоб спростити проведення операцій між банками, і не тільки українськими, але і з різних країн світу.

Складається IBAN із 29 символів. Ось, як він виглядає схематично.

*Якщо номер рахунку містить менше  ніж19 цифр, попереду номеру рахунку проставляються нулі, для того, щоб у цілому вийшло 19 цифр, наприклад, 0000026001234567891.

При відкритті рахунку у банку IBAN формується автоматично.

Які ж переваги користування IBAN

  • за одним реквізитом (рахунок IBAN) ви можете визначити платника/отримувача коштів та обслуговуючий банк
  • стало простіше готувати платіжні документи, адже МФО та номер рахунку зашифровані в IBAN, а до цього вони існували як окремі реквізити
  • вам буде простіше уникнути помилок у реквізитах, тому що їх стало менше.
    Із застосуванням IBAN ви зможете швидше проводити платежі, переказувати та отримувати гроші.

Можливо, вас також зацікавлять статті нашого блогу про те, як ФОПу вибрати банк для відкриття підприємницького рахунку, а також чи може ФОП на 2 групі працювати з ТОВ.

І ще одне відео про електронні лікарняні від команди UHY Prostor)

;

Більше про наш бухгалтерський сервіс ви можете дізнатися зі сторінки “Бухгалтерський аутсорсинг”.

Поділитися:

Інші новини

Меню