Послуги Due Diligence в Києві

Передінвестиційна оцінка бізнесу (Due Diligence)

7 min read

Як провести Due Dilligence

Деколи після певного періоду існування компанії і зміцнення її позицій на ринку, настає момент, коли власники можуть прийняти рішення про її продаж.

Успіх чи невдача цієї справи багато у чому залежить від запитуваної вартості, яка, у свою чергу, може бути визначена на підставі так званої «якості підприємства, що продається». Ідеться про можливість підприємства генерувати грошові потоки, достатні для подальшого розвитку чи хоча б утриманні на існуючому рівні.

Ініціатива діагностики може надходити від покупця — потенційного інвестора чи продавця — власника бізнесу, а також і від обох сторін одночасно.

Інтерес продавця у даному випадку буде полягати у можливості виявити невідомі раніше резерви компанії, які зможуть підвищити її привабливість і цінність у очах потенційного покупця. При проведенні передінвестиційної оцінки бізнесу у продавця є можливість заздалегідь визначити ризики і усунути їх до початку переговорів. Адже, у іншому випадку, покупець зможе їх використати, щоб у майбутньому знизити вартість компанії. 

З точки зору покупця цінність і затребуваність цієї послуги може бути продиктована бажанням переконатися, що продавець показує йому реальний стан справ компанії, що продається, без будь-яких прихованих зобов’язань та інших «підводних каменів», які після покупки призведуть до додаткових вкладень чи недоотриманих доходів.

Що ж таке процедури Due Diligence

Процедури Due Diligence (передінвестиційного огляду), які пропонує наша компанія, є за свом змістом «усіченим» аудитом. При продажу/купівлі відводиться відносно небагато часу для здійснення повноцінного аудиту, тому наші клієнти звертаються до послуги передінвестиційної оцінки бізнесу, щоб виявити найбільш суттєві аспекти у обмежений час. Економлячи час фахівців, Ви зекономите також і гроші, тому що ця послуга  є значно дешевшою за класичний аудит фінансової звітності компанії.

За результатом надання фахівцями нашої компанії цієї послуги замовник отримує перелік найбільш значущих вже існуючих та потенційно-ризикових сфер (наприклад, недопоказана дебіторська/кредиторська заборгованість, викривлення фінансового результату тощо).

Тривалість проведення процедур Due dilligence. Залежно від часу, передбаченого для надання послуги нашими співробітниками, такий огляд може тривати від 2 до 10 робочих днів.

Послідовність наших дій при проводенні процедур Due Dilligence:

  1. Визначається сфера інтересів замовника: загальний огляд та огляд зі сфокусуванням на фінансовій чи юридичній сферах. 
  2. Залежно від цього визначається перелік документів, які повинен надати клієнт.
  3. Ми надаємо рекомендації щодо того, що саме варто перевірити, виходячи зі специфіки діяльності підприємства. Такі рекомендації ґрунтуються на нашому досвіді роботи із клієнтами, які працюють у аналогічних сферах бізнесу та мають подібні вимоги до результатів процедури.
  4. Ми надаємо результати процедур Due Diligence у вигляді відповідного Звіту, у якому за кожним пунктом, узгодженим на початку роботи, описуються результати перевірки тих чи інших аспектів діяльності компанії.

А у разі отримання негативних результатів надається інформація щодо того:

  • на підставі чого нами зроблені відповідні висновки;
  • описуються потенційні наслідки;
  • пропонуються варіанти вирішення, виправлення чи недопущення подібних помилок у майбутньому.

Поділитися:

Інші новини

Меню