Які обмеження «червоної» зони у Києві з 01 листопада 2021 року
З 1 листопада 2021 року у місті Києві з 00:00 годин встановлено «червоний» рівень епідемічної небезпеки поширення COVID-19.
Відповідну заяву озвучив мер Києва Віталій Кличко під час термінового онлайн-брифінгу.
Рішення про віднесення міста до «червоної» зони ухвалено Державною комісією з надзвичайних ситуацій 28 жовтня 2021 року згідно із Протоколом № 42.
Окрім цього, Рішенням Постійної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій згідно із Протоколом № 68 від 28 жовтня 2021 року встановлено додаткові обмеження, що стосуються перевезень пасажирів громадським транспортом на території міста Києва та діяльності торгово-розважальних центрів.
Додаткові обмеження на території міста Києва
Зокрема, Рішенням Постійної комісії № 68 заборонено:
-
- Перевезення пасажирів (крім осіб, які не досягли 18 років) громадським транспортом (автомобільним, електричним, у тому числі метрополітеном) без наявності у них:
- негативного результату тестування на COVID-19 методом ПЛР або експрес-тесту на визначення антигена коронавірусу SARS-CoV-2, яке проведене не більш як за 72 години до дня поїздки
- або документу, що підтверджує отримання повного курсу вакцинації
- або документу, що підтверджує отримання однієї дози дводозної вакцини
або міжнародного, внутрішнього сертифікату чи іноземного сертифікату, що підтверджує вакцинацію від COVID-19 однією дозою дводозної вакцини (жовті сертифікати) - або однією дозою однодозної вакцини чи двома дозами дводозної вакцини (зелені сертифікати)
- або одужання особи від зазначеної хвороби, чинність якого підтверджена за допомогою Єдиного державного вебпорталу електронних послуг, зокрема з використанням мобільного додатку Порталу Дія. Зазначені вакцини мають бути включені ВООЗ до переліку дозволених для використання в надзвичайних ситуаціях.
- Здійснення регулярних та нерегулярних перевезень пасажирів, зокрема перевезень пасажирів на міських автобусних маршрутах, у тому числі у режимі маршрутного таксі, в електричному транспорті в кількості більшій, ніж кількість місць, що передбачена технічною характеристикою транспортного засобу.
- Приймання відвідувачів у торговельно-розважальних центрах, які не досягли 18 років, без супроводу дорослих, у яких наявний негативний результат тестування на COVID-19 методом ПЛР або експрес-тест на визначення антигена коронавірусу SARS-CoV-2, що проведені не більш як за 72 години до відвідування закладу, або документ, що підтверджує отримання повного курсу вакцинації, міжнародний, внутрішній сертифікат або іноземний сертифікат, що підтверджує вакцинацію від COVID-19 однією дозою вакцини або двома дозами вакцини, негативний результат тестування методом ПЛР або одужання особи від зазначеної хвороби, чинність якого підтверджена за допомогою Єдиного державного вебпорталу електронних послуг, зокрема з використанням мобільного додатка Порталу Дія.
- Перевезення пасажирів (крім осіб, які не досягли 18 років) громадським транспортом (автомобільним, електричним, у тому числі метрополітеном) без наявності у них:
Обмеження щодо діяльності суб’єктів господарювання
Заборонено:
- роботу закладів громадського харчування, окрім адресної доставки та замовлень на винос
- роботу ТРЦ та інших розважальних закладів, кінотеатрів, театрів тощо
- роботу непродовольчих ринків і магазинів, спортзалів, басейнів і фітнес-центрів
проведення масових заходів, окрім офіційних спортивних заходів і матчів командних ігрових видів спорту без глядачів - роботу закладів культури, окрім історико-культурних заповідників, проведення кіно- та відеозйомки
- роботу закладів, що надають послуги з розміщення (хостели, готелі тощо).
Варто зазначити, що вказані обмеження не застосовуються, якщо у всього персоналу та всіх відвідувачів закладів або заходів, окрім осіб до 18 років, у наявності, так звані, зелені COVID-сертифікати.
Дивіться цікаве і коротке відео про те, як виживає бізнес у карантин.
Яким суб’єктам господарювання дозволено працювати
Дозволена діяльність:
- перукарень та салонів краси за попереднім записом
- у сфері торгівлі із здійсненням адресної доставки
- фінансових установ та з надання фінансових послуг
- операторів поштового зв’язку
- медичних та ветеринарних практик
- автозаправних комплексів (без зон харчування)
- з ремонту та ТО транспортних засобів
- ремонту комп’ютерів, побутових виробів
- зі збирання і заготівлі відходів
- з надання телекомунікаційних послуг
- із приймання відвідувачів надавачами телекомунікаційних послуг за попереднім записом.
Також дозволяється прийом відвідувачів наступними суб’єктами господарювання у сфері торгівлі (на торговельних площах, не менше ніж 60% яких призначено для торгівлі такими товарами):
- продуктами харчування
- пальним
- лікарськими засобами та виробами медичного призначення
- засобами гігієни та побутовою хімією
- засобами зв’язку
- друкованими ЗМІ
- ветеринарними препаратами
- кормами
- насінням, засобами захисту рослин.
Детальний перелік видів діяльності, стосовно яких запроваджені обмежувальні заходи зазначені в Постанові Кабінету Міністрів України № 1236 від 09 грудня 2020 року (зі змінами) «Перелік основних видів економічної діяльності, стосовно яких здійснюються обмежувальні протиепідемічні заходи, запроваджені з метою запобігання поширенню на території окремих адміністративно-територіальних одиниць гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, що призводять до тимчасової зупинки роботи суб’єктів господарювання, в яких працюють застраховані особи, та фізичних осіб – підприємців».
Щодо роботи офісів
При цьому суб’єкти господарювання повинні враховувати, що навіть при здійсненні дозволених видів діяльності, необхідно дотримуватися правил організації роботи в офісних приміщеннях, де, в тому числі, приймаються відвідувачі.
Відповідно до п. 4 Постанови Кабміну №1236 Головним державним санітарним лікарем України розробляються та затверджуються протиепідемічні заходи, які визначають особливості провадження діяльності суб’єктами господарювання на період карантину.
Головний санітарний лікар України постановою від 09.05.2020 р. № 16 затвердив рекомендації щодо організації протиепідемічних заходів при здійсненні дозволених видів діяльності, які передбачають приймання відвідувачів у офісних приміщеннях в період карантину у зв’язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19). Відповідно до Постанови Міністерство охорони здоровʼя оприлюднило «Правила безпеки працівникам та відвідувачам офісів на період карантину» на своєму сайті.
Згідно з правилами роботодавець має:
- забезпечити офіс рідким милом, антисептиками, паперовими рушниками
- організувати місце на вході для обробки рук антисептиком
- нанести маркування дистанції в 1,5 метра перед входом до офісу
- проводити вологе прибирання та провітрювання кожні дві години
- організувати централізований збір використаних засобів індивідуального захисту (ЗІЗ)
- тимчасово відсторонити від робіт осіб з групи ризику.
Одночасно працівники підприємства мають:
- проходити температурний скринінг перед початком зміни або робочого дня
- обовʼязково використовувати маски в приміщенні
- регулярно мити руки рідким милом
- регулярно обробляти руки антисептиком
- уникати контактів із людьми, які мають симптоми респіраторних захворювань.
Відвідувачі офісів зобов’язані:
- використовувати маски в приміщенні
- входити до приміщення тільки після попереднього запису
- дотримуватися дистанції в зоні очікування (1,5 метра)
- перебувати у приміщенні з розрахунку один відвідувач на 10 кв. м.
Відповідальність за порушення карантинних правил
Адміністративна відповідальність за порушення карантинного законодавства встановлена ст. 44-3 Кодексу України про адміністративні правопорушення (КУАП). Так, порушення правил щодо карантину людей тягне за собою накладення штрафу на громадян від однієї до двох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 17 000 грн. до 34 000 грн.) і на посадових осіб – від двох до десяти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 34 000 грн. до 170 000 грн.).
Зокрема громадяни та посадові особи суб’єктів господарювання можуть бути притягнуті за:
- порушення правил щодо карантину людей, санітарно-гігієнічних, санітарно-протиепідемічних правил і норм, передбачених Законом України “Про захист населення від інфекційних хвороб”, іншими актами законодавства
- порушення рішень органів місцевого самоврядування з питань боротьби з інфекційними хворобами.
Законом України «Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)» від 6 листопада 2020 року № 1000-IX статтю 44-3 КУпАП доповнено частиною другою, відповідно до якої перебування в громадських будинках, спорудах, громадському транспорті під час дії карантину без вдягнутих засобів індивідуального захисту, зокрема респіраторів або захисних масок, що закривають ніс та рот, у тому числі виготовлених самостійно, — тягне за собою накладення штрафу від десяти до п’ятнадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 170 до 255 грн.).
Окрім цього, пунктом 3 постанови Кабінету Міністрів України від 09 грудня 2020 року № 1236 “Про встановлення карантину та запровадження обмежувальних протиепідемічних заходів з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2” встановлено заборони, порушення яких призводить до притягнення до відповідальності за ст. 44-3 КУпАП. Зокрема,на території України на період дії карантину забороняється :
- перебування в громадських будинках і спорудах, громадському транспорті без одягнутих засобів індивідуального захисту, зокрема респіраторів або захисних масок, що закривають ніс та рот, у тому числі виготовлених самостійно
- перебування на вулицях без документів, що посвідчують особу, підтверджують громадянство чи її спеціальний статус, без посвідчення про взяття на облік бездомної особи, довідки про звернення за захистом в Україні
- самовільно залишати місця самоізоляції, обсервації та інше.
Якщо вам необхідна юридична консультація з питань, що пов’язані з введенням карантинних обмежень, будь ласка, звертайтесь.