Як розблокувати податкові накладні

У яких випадках відбувається блокування податкових накладних (ПН)

Причини блокування ПН:

Причина 1. Контролюючий орган відносить підприємство до категорії “ризикованого”. Якщо підприємство внесене до переліку “ризикованих”, то, найімовірніше, реєстрація наступних ПН заблокується. До категорії “ризикованих” можуть потрапити платники ПДВ, які відповідають хоча б одному з критеріїв:

  • реєстрація підприємства на підставі підроблених документів
  • реєстрація з подальшою передачею в управління неіснуючим особам (померлим, зниклим безвісті)
  • здійснення діяльності без відома і згоди засновників
  • відсутність повноважень вести діяльність
  • відсутність відкритих рахунків у банку
  • відсутність звітності в податковій
  • наявність у контролюючих органах податкової інформації, яка визначає ризикованість здійснення господарської операції, зазначеної у податковій накладній, поданій для реєстрації.

Причина 2. Визнання конкретної господарської операції ризикованою. До таких можуть належати операції, в яких є невідповідність кодів УКТЗЕД при покупці і продажу. Це може стосуватися підприємств-виробників товарів (послуг), коли придбані та продані товари (послуги), як правило, різні.  Наприклад, сільгоспвиробники купують насіння, добрива, паливо, а продають зерно.

Наслідки блокування ПН

Реєстрація податкової накладної багато в чому залежить від суб’єктивних факторів, які не завжди зрозумілі платникові податків.

Навіть якщо підприємство законослухняне, головний бухгалтер може зіткнутися з призупиненням реєстрації ПН та розрахунків коригувань (РК).  Якщо не зареєструвати ПН, то продавцю, в будь-якому випадку, необхідно задекларувати податкові зобов’язання та сплатити ПДВ до бюджету.  А покупець втрачає право на податковий кредит і ліміт для реєстрації своїх ПН.  Таку можливість він отримає тільки після розблокування ПН.  Як наслідок, покупці пред’являють претензії до продавців і вимагають відшкодувати їм збитки – зайво сплачену до бюджету суму ПДВ.

Як розблокувати податкові накладні

Підприємство може зробити це самостійно або замовити податкову консультацію і передати процес фахівцям.  Команда UHY Prostor надає допомогу в розблокуванні податкових накладних та податкові консультації.

Порядок розблокування податкових накладних:

  • Надати в регіональну комісію Державної податкової служби (ДПС) пояснення і підтверджуючі документи, а також таблицю даних платника податків із зазначенням переліку товарів/послуг, які купувалися і продавалися. Регіональна комісія ДПС розглядає пояснення і документи, приймає рішення про реєстрацію заблокованої ПН або рішення про відмову в її реєстрації.
  • Якщо платник податків отримав рішення регіональної комісії ДПС про відмову в реєстрації ПН, то необхідно подати скаргу до ДПС України.
  • У разі відмови ДПС України в реєстрації ПН необхідно звернутися до суду.

Послуги з розблокування податкових накладних від експертів UHY Prostir:

Варіант 1

Надання податкової консультації щодо розблокування ПН на всіх етапах:

  1. З’ясування ознак блокування ПН.
  2. Рекомендація, як правильно скласти таблицю даних платника податків для уникнення блокування ПН.
  3. Список дій для виведення підприємства з категорії ризикованого.
  4. Рекомендації зі складання пояснення і переліку документів для подачі в регіональну комісію ДПС, щоб розблокувати ПН.
  5. Рекомендації щодо оскарження рішення ДПС про відмову в реєстрації ПН (в адміністративному та судовому порядку) з урахуванням термінів процедури.

Варіант 2

Реалізація всіх процесів із розблокування ПН:

  1. Оцінка ризиків бізнесу, які могли стати причиною блокування ПН. Допомога в підготовці і відправленні в регіональну комісію ДПС пояснень з документами про підтвердження реальності здійснення операції, зазначеної у податковій накладній/РК.  На даному етапі проходить аналіз документів на предмет підтвердження реальності господарської операції і наявності правових підстав для розблокування ПН.  Експерти оформляють докладне пояснення, збирають повний пакет документів для подачі їх до комісії регіонального рівня ДПС.  При самостійній підготовці пояснень і документів підприємство може необережно надати в ДПС інформацію, яка не призведе до позитивних результатів.
  2. Підготовка скарги до ДПС України на рішення про відмову в реєстрації ПН/РК з додаванням документів, яких не було на першому етапі.
  3. Подання скарги до ДПС України на рішення про включення підприємства до переліку ризикових.
  4. Звернення до суду в разі незадоволення скарги та сприяння в процедурі виконання рішення суду.

Розблокування ПН – комплексний процес, який вимагає від фахівця певних знань, навичок та досвіду.  Наш практичний досвід показує, що підприємству доцільніше передати ці процеси експертам – податковим консультантам. Вартість такої послуги визначається, виходячи з фактично витраченого часу, і в середньому, становить від 5 000 до 15 000 грн.

Залишити заявку





    Контакти

    м. Київ, вул. Васильківська 14,
    БЦ “STEND”, оф. 315