Податковий аудит

Аудит податкової звітності

Починаючи з 2015 року бухгалтерський та податковий облік платників податку на прибуток суттєво зблизилися завдяки змінам у законодавстві. І тому частина керівників та власників підприємств вирішила, що податковий аудит почав втрачати свою актуальність. Це не так.

Навіть після даних законодавчих змін Податковий кодекс містить дуже багато різниць між бухгалтерським та податковим обліком. Законодавці чітко задекларували й проанонсували подальше розширення таких різниць. Це пов’язано з прийнятими в Україні  зобов’язаннями перед міжнародними партнерами за Багатосторонньою конвенцією про виконання заходів. Вони стосуються угод про оподаткування з метою протидії розмиванню бази оподаткування та виведенню прибутку з-під оподаткування, яка для України стала чинною з кінця 2019 року.  Механізм підрахунку усіх інших податків та зборів (ПДВ, акциз, ЄСВ, плата за землю і т. п.) продовжує базуватися саме на податковому обліку.

Тому керівники підприємств, які стратегічно планують своє бізнес-майбутнє, розглядають податковий аудит як ефективний та відносно недорогий  інструмент. Недорогий у співставленні з можливими втратами від донарахувань податків та штрафних санкцій за наслідками перевірок податковими органами. Адже сенс податкового аудиту – це визначення можливих фінансових втрат в майбутньому через помилки в податковій звітності або некоректне тлумачення норм податкового законодавства України.

Як бонус –  керівництво або власники бізнесу мають можливість отримати більш чітке уявлення й про кваліфікаційний рівень співробітників своєї бухгалтерської (фінансової) служби. Середній строк проведення податкового аудиту – від 3 до 20 робочих днів, в залежності від складності бізнес-процесів, якості облікових даних і швидкості надання відповідей зовнішнім аудиторам.

Варіанти проведення аудиту податкової звітності:

 • Регулярний аудит (щомісячний, щоквартальний та/або щорічний) щодо правильності складання податкової звітності підприємств.
 • Експрес-аудит перед початком комплексних перевірок податковими органами щодо дотримання законодавства України з питань оподаткування.
 • Аналіз окремих операцій на предмет наявності можливих податкових ризиків та відповідності чинному податковому законодавству України.
 • Розробка оптимальної моделі ведення бізнесу окремої компанії з точки зору мінімізації «податкового навантаження». Супроводження перевірок підприємств контролюючими органами (відповіді на запити, надання пояснень).
 • Оскарження податкових повідомлень і рішень в адміністративному та судовому порядку (підготовка заперечень та скарг на результати податкових перевірок).
 • Інші аспекти діяльності підприємства.

Хто замовляє аудит податку на прибуток

Серед клієнтів UHY Prostor – лідери відповідних секторів економіки України, з якими безперервна співпраця триває протягом останніх 10-12 років поспіль (щомісячні огляди їхнього податкового обліку та звітності). За результатами проведення податкових аудитів замовник отримує не лише Звіт з переліком виявлених порушень чинного законодавства України, але й детальні пояснення/рекомендації стосовно подальших дій для їх усунення та недопущення в майбутньому. За погодженням із замовником ми можемо самостійно підготувати відповідні уточнюючі звіти з виправленням виявлених у ході податкового аудиту помилок.

Щоб перевірити податкові ризики в вашій компанії, заповніть заявку на сайті або надішліть лист за адресою hello@uhy-prostor.com. Ми підготуємо технічне завдання для податкового аудиту, оперативно погодимо вартість та строки виконання робіт.

Залишити заявку

  Контакти

  м. Київ, вул. Васильківська 14,
  БЦ “STEND”, оф. 315

  Аудиторська компанія “Ю Ейч Уай Простір ЛТД”

  Простір Бухгалтерські Послуги

  Адвокатське бюро Ольги Петрухіної

  LinkedIn

  Instagram

  Меню