Супровід податкових перевірок

Все про планові податкові перевірки

Про призначену податкову перевірку для вашої компанії ви можете дізнатися заздалегідь.  Для цього використовуйте план-графік проведення документальних планових перевірок платників податків на офіційному сайті державної податкової служби України.

Якщо ви знайшли свою компанію в цьому списку, що слід робити?

Чекайте повідомлення про початок перевірки та готуйтеся.  Не слід шукати зв’язки в податковій, які дадуть обіцянку все вирішити і запевнять вас, що все буде добре.  Як показує практика, цей підхід призводить до додаткових витрат на “лобі-партнерів”.  У результаті податкова, все одно, видає те рішення, яке захоче.

Як підготуватися до податкової перевірки

Неважливо, яка ваша роль в компанії – керівник, власник, фінансовий директор або головний бухгалтер.  Якщо це ваша відповідальність – беріть процес у свої руки.  Податкова перевірка – це проект, у якому слід розподілити ролі, визначити бажаний результат, оцінити ризики і розробити заходи щодо їх мінімізації.

Якщо у вас є сильна команда бухгалтерів, податкових консультантів, юристів, які спеціалізуються на супроводі податкових перевірок, то вам пощастило.  Бережіть цих людей – вони ваші ангели-охоронці.  Якщо немає – саме час звернутися до експертів.

В Україні поки немає практики рейтингів для податкових консультантів і юристів.  Тому цей процес буде аналогічний пошуку виконроба для будівництва будинку або для виконання оригінального ремонту за власними ескізами, тобто  доведеться вникати в деталі та ризикувати.

Можливо, виникне питання: навіщо платити консультанту за супровід податкової перевірки, за її підготовку і планування, за пошук вагомих аргументів при підготовці відповідей, за складання правильних запитів і незгоду з негативними висновками?  Може, спробувати все зробити власними силами?

За статистикою, рідко податкові перевірки закінчуються крахом для компанії і в’язницею для менеджменту.  Україна – країна зі сприятливим бізнес-кліматом, як для своїх підприємців, так і для іноземних.  Відповідь слід шукати в ризиках, точніше в їх сумі і вартості внутрішніх ресурсів (якщо такі є), які потрібно залучити для успішної реалізації проекту “Податкова перевірка”.

Залучення зовнішніх податкових консультантів і юристів додає організованості цьому процесу, сприяє зняттю напруги у менеджменту і економить гроші на штрафи та пені.  А також дасть вам можливість пишатися проробленою справою, коли в результаті ви змогли відстояти свою думку.

Скільки коштують послуги супроводу податкової перевірки

Існує стереотип, що витрати на податкових консультантів і юристів – це дорого, але насправді це не так.  Завжди можна узгодити збалансований підхід до ціноутворення: наприклад, мінімальна абонплата і основний гонорар вже за результатом.  А результат – це економія грошей для клієнта.

На що слід звернути увагу, якщо ви прийняли рішення самостійно проходити податкову перевірку:

 • інтерпретація податковими інспекторами нетипових операцій, пов’язаних із веденням господарської діяльності, може бути гранично “податковою”. Це означає, що для вас можуть збільшити базу оподаткування за будь-якими суб’єктивними гіпотезами податкових інспекторів, без подальших уточнень або перевірок;
 • співробітники компанії, не розібравшись до кінця в питанні, надають податковим інспекторам правдиву, але зайву інформацію. Це може негативно вплинути на результат перевірки і призвести до нарахування додаткових податків, штрафів;
 • діалог із податковими інспекторами веде малокомпетентний фахівець, який не сильний в аргументах на захист позиції вашої компанії.

Як ми організовуємо процес надання послуг із супроводу податкових перевірок

Якщо Ви вирішили звернутися за допомогою до фахівців для проходження податкової перевірки, наприклад, в нашу компанію, то зазвичай послуги з супроводу податкових перевірок включають наступні етапи:

Етап 1

Податковий консультант, якщо необхідно – разом із юристом, проводить аналіз бухгалтерського обліку, документів та податкової звітності для визначення істотних податкових ризиків. В результаті цього етапу ми випускаємо рекомендації щодо мінімізації ризиків.

Етап 2

Супровід податкової перевірки. Організація нашим податковим консультантом процесу комунікації з податковими інспекторами. Наші фахівці зможуть підготувати відповіді на запити та врегулювати спірні питання.

Етап 3

Подальше оскарження результатів податкової перевірки.

Приймаючи рішення на користь залучення до роботи з підготовки і супроводу перевірки податкового консультанта, ви можете бути впевнені, що ми відстоїмо ваші інтереси.

Ми зможемо вам допомогти у процесі підготовки до проходження податкової перевірки:

 • оперативно взяти ваш проект до роботи;
 • в короткі терміни провести аналіз документації;
 • дати всі необхідні рекомендації щодо мінімізації податкових ризиків;
 • грамотно вибудувати процес комунікації з податківцями.

Залишити заявку

  Контакти

  м. Київ, вул. Васильківська 14,
  БЦ “STEND”, оф. 315

  Аудиторська компанія “Ю Ейч Уай Простір ЛТД”

  Простір Бухгалтерські Послуги

  Адвокатське бюро Ольги Петрухіної

  LinkedIn

  Instagram

  Меню