Договірна робота

Чому важливий юридичний аналіз договору

Головна мета – захист інтересів клієнтів та їхнього бізнесу, дотримання вимог законодавства при укладанні договору чи його виконанні. Експертиза договорів полягає в правовому аналізі документа, який планують підписати або вже підписали власники бізнесу або керівник, але не мають свого штатного юриста або потребують більш ґрунтовної оцінки чи правових висновків.

Не є винятком і фізичні особи, які також потребують перевірки змісту договору на відповідність нормам закону і прогнозують правові наслідки заявлених умов. Наприклад, укладення договору купівлі-продажу нерухомості або аналіз документів на земельні ділянки, новобудови, житлові та нежитлові приміщення. Головне завдання експертизи для обох випадків – знизити юридичні ризики для клієнта.

Законодавство України і практика постійно змінюються та доповнюються. Тому ці зміни регулярно відслідковують юристи в сфері правової експертизи договорів для коректного формулювання умов договорів та оцінки можливих ризиків. Використання готових шаблонів з інтернету може мати негативні наслідки у найнеочікуваніший момент та нести в собі значні ризики як з боку партнерів, так і з боку державних органів, або взагалі спричинити визнання договору недійсним через неправильне оформлення договору або його істотних умов.

Які види експертизи ми виконуємо

Для бізнесу перевірка договорів важлива, коли необхідно правильно та чітко закріпити результати вдалих переговорів. У власників бізнесу найчастіше виникають питання стосовно:

 • порядку укладення господарських договорів
 • внесення змін до договору
 • виконання договору
 • порядку розірвання договору.

Є ситуації, коли необхідно скласти нестандартні та змішані договори. Великий досвід у розробці та аналізі зовнішньоекономічних договорів за участю нерезидентів, в тому числі імпортних, експортних тощо, дозволяє нашим експертам робити порядок укладення міжнародних договорів максимально зрозумілим та надійним.

Правова експертиза має передусім мету уникнення можливих фінансових та правових ризиків для клієнта при укладенні  договору (особливо, коли планується угода на достатньо значні суми).

 1. Ми готуємо договори на підставі досягнених клієнтом умов співпраці з партнерами.
 2. Робимо аналіз проектів договорів перш ніж укласти договір (господарський, корпоративний, договір поставки, надання послуг, купівлі-продажу нерухомості, майна, оренди, посередницькі договори, ліцензійні тощо).
 3. Аналізуємо уже укладені клієнтами договори.
 4. Надаємо юридичні консультації щодо можливих фінансових ризиків вже укладених договорів та рекомендацій щодо їх усунення.

Як проводиться юридичний аналіз договорів нашими юристами:

 1. Зазвичай запит на підготовку договору або проект договору чи копія уже укладеного договору надсилається на експертизу електронною поштою.
 2. Юрист проводить бесіду з клієнтом на предмет основних домовленостей з партнером, питань, які його особливо цікавлять. Після цього проводиться глибокий правовий аналіз ситуації та запиту клієнта загалом, готується проект договору або аналіз проекту чи укладеного договору.
 3. Надаються письмові або усні коментарі за домовленістю з клієнтом з приведенням необхідних статей законодавства.
 4. В усній або письмовій формі надаються додаткові роз’яснення з незрозумілих питань та проводиться узгодження їх із клієнтом.

Клієнт після консультації може розраховувати на те, що договір відповідає законодавству та захищає його інтереси. Він має підтримку адвоката при погодженні договору з партнерами або контрагентами та письмову або усну консультацію щодо наданого для аналізу договору.

Більше про нас та наші юридичні послуги можна взнати на сторінці “Юридичні послуги”. Цікаві відео на юридичну та бізнес-тематику можна подивитись на нашому youtube каналі “Бізнесуй”.

Залишити заявку

  Контакти

  м. Київ, вул. Васильківська 14,
  БЦ “STEND”, оф. 315

  Аудиторська компанія “Ю Ейч Уай Простір ЛТД”

  Простір Бухгалтерські Послуги

  Адвокатське бюро Ольги Петрухіної

  LinkedIn

  Instagram

  Меню