Оскарження податкових перевірок

Заперечення на акт перевірки: як оскаржити результати податкової перевірки

Якщо спитати власника бізнесу про його відчуття від перевірки податковою – нічого приємного він вам не розповість. Адже для керівників компанії та працівників бухгалтерського підрозділу це завжди стрес. Після її завершення керівництво  отримує результат такої перевірки – Акт із переліком виявлених порушень. Наслідком стає  податкове повідомлення-рішення про донарахування податкових зобов’язань та відповідних штрафних санкцій (нерідко – на суттєві суми).

Що робити після отримання Акту перевірки

Перший варіант – погодитися з результатами перевірки та сплатити донараховані податковими органами податкові зобов’язання та штрафні санкції/пеню.

Другий варіант  – розпочати процедуру адміністративного та/або судового оскарження акту перевірки.

Як же визначитися, який із варіантів обрати?

Ми вважаємо, що в першу чергу потрібно виходити з врозміру суми потенційних податків/зборів та/або штрафів за їх несвоєчасну сплату до бюджету. Якщо ці суми не є явно незначними (несуттєвими за розміром), то компанія повинна в повній мірі скористатися усіма передбаченими чинним законодавством засобами для оскарження результатів податкових перевірок.

Проте, в своїй практиці наші юристи зустрічали випадки, коли описане в Акті податкової перевірки “незначне (на думку керівництва компанії) порушення податкового законодавства” (за сумою чи змістом), з яким компанія погоджувалася, в підсумку призводило до порушення кримінальної справи на керівника компанії або ж до початку нової (позапланової) податкової перевірки. І дана позапланова податкова перевірка закінчувалася з уже значно суттєвішими негативними податковими наслідками для компанії та її керівництва.

Тому, виходячи з нашого багаторічного досвіду роботи, ми вважаємо, що варіант оскарження результатів податкової перевірки має розглядатися керівництвом компанії як пріоритетний.

Оскаржувати результати перевірки самостійно чи залучити податкового юриста?

Звичайно, завжди можна спробувати самостійно оскаржити результати податкової перевірки. Проте цей процес, як і будь-які питання, пов’язані з оподаткуванням – не такий простий, як це може здатися на перший погляд.

Наші юристи навіть стикалися із ситуаціями, коли за результатами розгляду скарги компанії на рішення податкового органу контролюючий орган вищого рівня приймав рішення про збільшення суми раніше донарахованого податкового зобов’язання та відповідних штрафних санкцій.

Саме тому до процесу оскарження дій працівників податкового органу та результатів податкових перевірок необхідно підходити з максимально можливою увагою. Відповідальна за даний процес особа повинна мати:

 • достатній відповідний досвід супроводження даного процесу
 • глибокі знання релевантного податкового законодавства
 • детальну інформацію про публічну та «закриту» практику розгляду аналогічних кейсів податковими та/або судовими органами
 • юридичні навички підготовки та надання до судових та податкових органів офіційних документів від імені компанії
 • досвід захисту інтересів позивача під час судових засідань та засідань відповідних комісій податкового органу.

Навряд чи всередині компанії працює спеціаліст, що відповідає усім без винятку критеріям. Для отримання максимальних позитивних результатів на оскарження компанією рішень податкової перевірки радимо відразу звертатися до професіоналів у даній сфері.

Послуги податкового юриста з оскарження результатів податкової перевірки

Адвокатське бюро Ольги Петрухіної надає повний спектр послуг щодо адміністративного та судового оскарження результатів податкової перевірки.

 1. Підготовка заперечень на Акт перевірки.
 2. Участь (від імені компанії) в засіданнях комісії податкового органу щодо розгляду таких заперечень.
 3. Підготовка скарг на рішення податкових органів (місцевого та контролюючих органів вищого рівня).
 4. Представлення інтересів компанії під час розгляду податковими органами таких скарг.
 5. Підготовка позовної заяви до суду стосовно визнання неправомірним рішення податкового органу (за необхідності, в подальшому – апеляційної та касаційної скарг на рішення суду).
 6. Представлення інтересів компанії у відповідних судових засіданнях.

Оскарження податкових перевірок пройде менш стресово, якщо цю справу ви довірите нашим податковим юристам.

Пропонуємо також адвокатські послуги та представництво інтересів у суді для компаній та фізичних осіб. Більше про нас та наші юридичні послуги можна взнати на сторінці “Юридичні послуги”. Цікаві відео на юридичну та бізнес-тематику можна подивитись на нашому youtube каналі “Бізнесуй”.

Залишити заявку

  Контакти

  м. Київ, вул. Васильківська 14,
  БЦ “STEND”, оф. 315

  Аудиторська компанія “Ю Ейч Уай Простір ЛТД”

  Простір Бухгалтерські Послуги

  Адвокатське бюро Ольги Петрухіної

  LinkedIn

  Instagram

  Меню