Як отримати дозвіл на працевлаштування іноземця в Україні
Міжнародні компанії (особливо в ІТ-індустрії) запрошують на позиції ТОП-менеджерів та ІТ-спеціалістів переважно іноземців. Тому перед HR-спеціалістами стає завдання швидко та відповідно до законодавства працевлаштувати та оформити цих співробітників. За загальним правилом роботодавці мають право залучати до роботи іноземних громадян винятково на підставі дозволу на працевлаштування. Для легалізації перебування іноземців в Україні та надання їм необхідних прав оформлюється наступний пакет документів:
- Дозвіл на працевлаштування.
- Трудовий контракт.
- Ідентифікаційний номер (реєстраційний номер картки платника податків).
- Посвідка на тимчасове проживання.
- Реєстрація за місцем проживання.
Звичайно, якщо достатньо часу та немає побоювань щодо можливих складнощів, HR-спеціалісти можуть самостійно оформити дозволи для іноземних працівників. Але, якщо це робиться вперше, або коли таких іноземних працівників багато, краще в такому випадку звернутися за допомогою до юристів. Ми пропонуємо співпрацю у цьому напрямку і гарантуємо повний супровід оформлення таких іноземних осіб з метою працевлаштування.
Як ми організовуємо процес з оформлення документів для іноземців
Перед початком процесу оформлення документів ми визначаємо мету та підстави перебування іноземців в Україні, уточнюємо всі деталі, надаємо рекомендації щодо оптимального варіанту працевлаштування іноземців в Україні.
Далі надаємо чіткий перелік документів, забезпечуємо їхній переклад, готуємо повний пакет паперів для отримання дозволу на працевлаштування. Він оформлюється без особистої присутності іноземної особи протягом 10 робочих днів. Для отримання ідентифікаційного коду та посвідки на проживання, навпаки, особиста присутність необхідна, але наші юристи завжди супроводжують іноземця у всіх інстанціях.
Дозвіл іноземцю на працевлаштування в Україні видається уповноваженим територіальним органом Державної служби зайнятості в областях та у м. Києві (за місцезнаходженням роботодавця) на конкретну посаду і на обмежений термін. Це контролюється державними органами України.
Якщо іноземний співробітник працює без дозволу на працевлаштування, тобто нелегально, на компанію накладається штраф, що може сягати до 20-ти мінімальних заробітних плат за кожного такого працівника.
Який строк дії дозволу на працевлаштування іноземців
Термін дії дозволу дорівнює строку дії трудового договору, але загалом не може перевищувати 1 рік. Проте для певних категорій спеціалістів, в тому числі з ІТ-сфери, передбачені інші умови.
До 3-х років перебування мають право:
- відряджені іноземні працівники
- іноземні високооплачувані професіонали – іноземці або особи без громадянства, заробітна плата яких становить не менше 50 мінімальних заробітних плат (236 150 грн)
- засновники, учасники, бенефіціари юридичних осіб, створених в Україні
- іноземні працівники творчих професій та ІТ-професіонали.
Які потрібні документи від іноземця для початку процесу оформлення дозволу на працевлаштування
- Копії сторінок паспорта іноземця або особи без громадянства з особистими даними.
- Кольорова фотографія іноземця або особи без громадянства розміром 3,5 x 4,5 см.
- Інформація про посаду та оклад іноземного громадянина.
- Реєстраційні дані компанії-роботодавця.
На підставі дозволу на працевлаштування для подальшого перебування на території України ми супроводжуємо оформлення для іноземця посвідки на тимчасове перебування на строк дії дозволу на працевлаштування, або на підставі шлюбу з громадянкою/громадянином України строком на 1 рік, а також оформлюємо реєстрацію за місцем проживання в Україні. Посвідка оформлюється при повному нашому супроводі за обов’язкової присутності іноземця.
Окрім цього з нашого боку відбувається повний супровід отримання дозволу на імміграцію та посвідки на постійне проживання для іноземця, а також оформлення відповідних документів для легалізації перебування в Україні членів сім’ї.
Звертайтесь до нас, якщо вам необхідно працевлаштувати іноземного працівника в Україні, і ми оперативно підготуємо та надішлемо вам цінову пропозицію на надання юридичних послуг.
Пропонуємо також адвокатські послуги та представництво інтересів у суді для компаній та фізичних осіб. Більше про нас та наші юридичні послуги можна взнати на сторінці “Юридичні послуги”. Цікаві відео на юридичну та бізнес-тематику можна подивитись на нашому youtube каналі “Бізнесуй”.